قند ایران اسلامی دانشگاه دانشجویان خبر

قند: ایران اسلامی دانشگاه دانشجویان خبر دانشگاه

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات سرمربی تیم ملی مورد حمایت من است/ زنگ خطر جام‌ ملت‌ها به صدا درآمده است ، نکونام

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران می‌گوید مسابقه در لیگ برتر فوتبال کشور عزیزمان ایران نابرابر هست. او هم‌چنین راجع به عملکرد کی‌روش گفت: هرکسی سرمربی تیم‌ملی با

سرمربی تیم ملی مورد حمایت من است/ زنگ خطر جام‌ ملت‌ها به صدا درآمده است ، نکونام

نکونام: سرمربی تیم ملی مورد حمایت من است/ زنگ خطر جام ملت ها به صدا درآمده است

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران می گوید مسابقه در لیگ برتر فوتبال کشور عزیزمان ایران نابرابر هست. او هم چنین راجع به عملکرد کی روش گفت: هرکسی سرمربی تیم ملی باشد مورد حمایت من هست.

به گزارش ایسنا، جواد نکونام پیشکسوت فوتبال کشور عزیزمان ایران و رکورددار بازی ملی با پیراهن تیم ملی کشور عزیزمان ایران این روزها درحال آماده سازی تیم نساجی مازندران هست. او که موفق شد نساجی را به لیگ برتر فوتبال کشور عزیزمان ایران هدایت کند و آرزوی قدیمی مردم شهر قائمشهر را برآورده کند، حالا به دنبال اثبات توانایی هایش در نساجی هست.

او در گفت وگو با ایسنا، به سوالات مختلفی در حوزه های متفاوت پاسخ داد. مشروح صحبت های او به شرح زیر است:

سرمربی تیم ملی مورد حمایت من است/ زنگ خطر جام‌ ملت‌ها به صدا درآمده است ، نکونام

* ابتدا از اوضاع تیم نساجی جهت مان صحبت کنید. شرایط تیم تان و یارگیری نساجی را توضیح دهید.

– ما تمرینات مان را به موقع شروع کردیم. شروع کار برایمان سخت بود چون از تیم پارسال تنها ۶-۵ بازیکن داشتیم و بقیه بازیکنان متاسفانه جدا شدند. واقعا از این عنوان ناراحت هستم ولی از طریق شما به آنها می گویم که بابت زحماتشان و تلاش هایی که داشتند از آنها متشکرم. تمام زحمات را آنها انجام دادند. آنها یک کار تاریخی کردند. مدیریت باشگاه، مالک و کادر من هم تلاش کردند و نفر آخر من بودم که کمترین سهم را در این افزایش داشت. خوشحالیم که نساجی اوج آمد. مدیون زحمات بازیکنانی هستیم که کنار ما نیستند و مردم قائمشهر تا ابد قدردان این بازیکنان هستند. در کل ما عوض کردن و تحول زیادی داشتیم و نیاز داشتیم تا هماهنگی را در دستور کار قرار دهیم. کار مشکل داریم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران می‌گوید مسابقه در لیگ برتر فوتبال کشور عزیزمان ایران نابرابر هست. او هم‌چنین راجع به عملکرد کی‌روش گفت: هرکسی سرمربی تیم‌ملی با

تیمی که نفرات اصلیش جدا شده، جهت هماهنگی کارش سخت هست. به همین علت کار می کنیم تا سریعتر به هماهنگی برسیم. بازیکنان خوبی گرفته ایم و تلاش می کنیم به شرایط ایده آل برسیم و کار بزرگی انجام دهیم. بازهم به مردم قائمشهر می گویم که اگر ۲۴ سال طول کشید که تیم اوج بیاید، باید به اندازه ۲۴ سال تلاش کنیم تا تیم حفظ شود. مسابقه کاملا نابرابری هست. با توجه به شرایط تیم های دیگر و بازیکنانی که دارند، کار ما سخت هست. امیدوارم مردم حمایت کنند و کنار ما باشند تا بتوانیم در لیگ بمانیم. این نشانه مهم ماست. امیدوارم جایگاهی به دست آوریم که هوادارانمان خوشحال باشند.

*نظرتان راجع به سهمیه جذب تنها هفت بازیکن از لیگ برتر چیست؟

– شما آمار تیم هایی که به لیگ برتر افزایش کردند را ببینید. اکثر تیم هایی که به لیگ برتر آمدند در سال بعد مدعی سقوط به لیگ یک بودند. خیلی از تیم ها هم در چهار سال پیاپی یک سال در لیگ برتر بودند و یک سال در لیگ یک. این یه خاطر نابرابر بودن این مبارزه است.

تیم ما امسال به لیگ برتر آمده هست. تیمی که به لیگ برتر می آید فقط می تواند هفت بازیکن از لیگ برتر داشته باشد. تیم های لیگ برتری شش تا هستند. منی که از لیگ یک به لیگ برتر آمده ام یک بازیکن فرقم است و بعد همه بازیکنانم سهمیه لیگ یکی اند! به عنوان نمونه فلان تیم در لیگ برتر ۲۵ بازیکن داشته است و امسال هم شش بازیکن می گیرد یعنی ۳۱ بازیکن. بر فرض هم هشت بازیکنش را هم از دست بدهد باز هم ۲۳ بازیکن لیگ برتری دارد ولی ما تنها هفت بازیکن لیگ برتری داریم؛ ۱۵ تا ۱۶ نفر از بازیکنان ما لیگ یکی یا زیر ۲۳ سال هستند. من دیروز به آقای بهاروند و محمودزاده و فتاحی صحبت کرده ام و اعتراضم را جهت این قوانین ابراز کردم. مگر می شود بازیکنان زیر ۲۵ سال را تصویب کنند و فقط بازیکن های لیگ برتری سود کنند. حداقل کاری کنند که ما سهمیه جذب بازیکنان لیگ برتری مان بیش تر شود.

سرمربی تیم ملی مورد حمایت من است/ زنگ خطر جام‌ ملت‌ها به صدا درآمده است ، نکونام

من تا آخر فصل در همه بازی ها چه ببریم چه ببازیم و چه مساوی کنیم، نسبت به این عنوان اعتراض خواهم کرد. ما که از نظر مالی نمی توانیم مسابقه کنیم. تنها ارفاقی که به ما کرده اند این است که یک بازیکن بیش تر می توانیم از لیگ برتر جذب کنیم این یعنی ظلم این یعنی می خواهند تیم هایی که به لیگ برتر می آیند سقوط کنند.

من با آقای بهاروند، فتاحی و محمودزاده صحبت کردم و آن ها گفتند که نامه بزنید. ما هم نامه زدیم و پیشنهادمان را ارائه کردیم. امیدواریم به این مساله پیگیری شود.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران می‌گوید مسابقه در لیگ برتر فوتبال کشور عزیزمان ایران نابرابر هست. او هم‌چنین راجع به عملکرد کی‌روش گفت: هرکسی سرمربی تیم‌ملی با

* شما چه پیشنهادی به شرکت لیگ ارائه کردید؟

– پیشنهاد ما این است که بتوانیم سه بازیکن از تیم های دیگر لیگ برتری جذب کنیم. ما باید ۱۰ بازیکن جذب کنیم. ما بازیکنان لیگ یکی می توانیم بگیریم ولی به دردمان نمی خورد. بازیکن لیگ برتری باید لیگ برتری باشد و فاصله بازیکنان لیگ یکی و لیگ برتری متفاوت هست. قطعا سطح دو بازیکن از این دو لیگ تفاوت دارد که یکی در لیگ یک و دیگری در لیگ برتر بازی می کند. پیشنهاد دیگر ما این است که از سه سهمیه ای که داریم ما سه بازیکن آزاد لیگ برتری بگیریم یا این که حداقل کاری که می توانند بکنند این است که ما سهمیه زیر ۲۵ ساله های مان را از تیم های لیگ برتری جذب کنیم. شرایط تیم بستن در لیگ یک با لیگ برتر متفاوت هست. مردها اگر این را نمی دانند، بدانند. لیگ یک شرایط خاص خودش را دارد و من این تجربه را پارسال با دو تیم تجربه کردم. امیدوارم هرچه سریعتر این قانون اصلاح شود و ما هم بتوانیم شرایط ایده آل خودمان را داشته باشیم. این طور تماما به نفع تیم های لیگ برتری هست. ما اعتراض مان را با مصاحبه و با نامه اعلام می کنیم و اگر این اتفاق نیفتد تا آخر لیگ در کنفرانس های مطبوعاتی این عنوان را مطرح می کنم.

سرمربی تیم ملی مورد حمایت من است/ زنگ خطر جام‌ ملت‌ها به صدا درآمده است ، نکونام

در این مساله بحث یک شهر مطرح هست. آن ها نمی خواهند خدایی نکرده تیم ارزش هنگامی که بعد از ۲۴ سال به لیگ برتر افزایش کرده، به خاطر اشتباهی که رخ داده به لیگ یک سقوط کند. این که سه تا ۲۵ سال در تیم های ارزش بمانند خیلی خوب هست، چون یکسری از بازیکنان هنگامی که از ۲۳ سال می درخواست کردند وارد بزرگسالان بشوند، نابود می شدند ولی این قانون جهت لیگ برتری ها خوب است ولی جهت لیگ یکی ها چه؟ آن ها ۲۱ بازیکن دارند و ما با ۱۸ بازیکن باید با آن ها مسابقه کنیم. یک سری از تیم ها آنقدر بازیکن دارند که از لیگ یک هم بازیکن می گیرند تا سهمیه بزرگسالان ارزش پر شود ولی ما هیچی. با این دلاری هم که است نمی توانیم بازیکن خارجی بیاوریم. بازیکن خوب خارجی هم با ۱۰۰ هزار دلار به کشور عزیزمان ایران نمی آید. شرایط بسیار نابرابر است و تیم هایی که سقوط می کنند را می توان حدس زد. امیدوارم آقای بهاروند، تاج و هیات رییسه این قانون را اصلاح کنند، چون ما دیگر هنگامی که جهت بازیکن گرفتن نداریم.

* شما بعد از سرمربی گری تیم خونه به خونه به عنوان سرمربی تیم نساجی گزینش شدید. چقدر امیدوار هستید که هواداران مازندرانی از تیم شما حمایت کنند؟

– ما در بابل که جهت هدایت خونه به خونه حاضر شدیم، شاید کسی فکر نمی کرد با توجه به تجربه ای که نداشتیم و شرایطی که وجود داشت، موفق باشیم. در دور رفت ما با تمام مدعیان خارج از منزل بازی کردیم و در جام حذفی دو تیمی را بردیم که شاهکار بود. شرایط جوری شد که به فینال حذفی رسیدیم. کار کردن در بابل خیلی لذت بخش بود. از مردم و هواداران واقعی خونه به خونه تقدیر می کنم. خبر های زیادی بعد از افزایش نساجی از بابل گرفتم.

همیشه مردم به من در آن جا لطف داشتند. این جهت من نقطه مثبت مربی گری ام بود. آن جا قدردان کاری که انجام شد، بودند. دوستان بابلیم به من می گفتند که همه می دانند شما چه کاری انجام داده اید. نمی خواهم کار مربی بعد از خودم را کمرنگ کنم چون او هم زحمت کشید ولی مردم آن جا به من هر لحظه لطف داشتند. هرجا مرا می دیدند کمال احترام را به من داشتند. استان مازندران لیاقت یک تیم را در لیگ برتر داشت. دو سهمیه جهت لیگ یک کم بود. اگر دو سهمیه و نیم بود شاید الان دو تیم از مازندران در لیگ برتر بودند. خوشحالم که استان مازندران الان یک تیم در لیگ برتر دارد.

* نظرتان راجع به عمل کرد تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه چیست؟

– ما باید ببینیم چه چیزی را می خواستیم و آیا به آن خواسته مان رسیدیم؟ من قبلا هم گفته بودم که گروه مان سخت است ولی طوری نشود که مانند چهار سال قبل تیم مان را مسخره کنیم و بعد از جام جهانی به تیم مان افتخار کنیم. در فوتبال آن روز که هر تیمی خوب باشد آن تیم برنده هست. آلمان و اسپانیا قهرمان دنیا بودند؛ پرتغال قهرمان اروپا بود. برزیل با آن هم افتخارات الان کجاست؟ دو تیمی که از گروه ما اوج آمدند، از بین بردن شدند. روز اول که قرعه کشی انجام شد یک سری حرفایی زده شد که ارزش و شخصیت تیم ملی را پایین آورد.

تیم ملی در بخش دفاعی فوق العاده بود وهمه این عنوان را قبول دارند. ما باید ببینیم از این تیم چه خواسته ای داشتیم و بعد ببینیم آیا عملکردمان خوب بود یا نبود. ما خواسته های مان مقطعی است و می خواهیم در همان وقت نتیجه بگیریم.

اگر از نگاه نتیجه گرایی بخواهیم نگاه کنیم تیم ما ۴ امتیاز گرفته هست. با توجه به عملکرد ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و حتی عربستان این زنگ خطر جهت ما به صدا درآمده است که کار مشکل در جام ملت های آسیا خواهیم داشت.

* تاکتیک تیم ملی در جام جهانی بر مبنای بازی دفاعی طرح ریزی شده است بود. خیلی ها به این تاکتیک کی روش انتقاد می کردند و اعتقاد بودند نباید برابر اسپانیا و پرتغال تدافعی بازی کنیم. نظرتان راجع به این عنوان چیست؟

– من دلیلی نمی بینم نظرات خودم را راجع به سرمربی تیم ملی بگویم. هرکسی سرمربی تیم ملی باشد مورد حمایت من است و هر فکری که داشته باشد می تواند اجرا کند. کاملا این عنوان جهت من قابل هضم هست. شاید من یک روزی دوست داشته باشم تهاجمی بازی کنم و ۶ تا گل بخورم یا با اختلاف گل این بازی را ببرم. باید ببینم ایده ام راجع به آن بازی چیست. مسوولیت تیم ملی و هر تیمی هر لحظه با سرمربی هست. هر موقع دوستان سرمربی تیم ملی شدند نظرات خودشان را در تیم ملی اجرا کنند. هرکسی سلایق و علایق خودش را دارد.

* شما با آقای کی روش کار کرده اید. از شما می خواهم به این پرسش با توجه به شایعات اینترنت پاسخ دهید. آیا این اتهام به کی روش وارد است که یک بازیکن صلاحیت بازی در تیم ملی را نداشته باشد و با ارتباطات به جام جهانی برود؟

– در این مورد جواب این پرسش فقط یک چیز کلی می گویم. کدام دوره تیم ملی ما با هر مربی ای بوده و تمام کشور عزیزمان ایران گفته اند که این ۲۵ بازیکن عالی ترین های کشور عزیزمان ایران هستند؟ هر لحظه اختلاف نظر هست. هر مربی سلیقه خودش را دارد. شاید یک مربی بگوید که من مدافعی می خواهم که بزند زیر توپ ولی یک مربی بگوید که من به دنبال مدافع بازی ساز هستم. این ها سلایق مربی گری هست. وقت بلاژویچ، برانکو، شاهرخی، فرکی، علی دایی و قطبی هم از این حرف ها بوده هست. این پرسشها سلیقه است و علت بر این نیست که من به عنوان مربی از کسی به عنوان نمونه خوشم می آید یا نه. اعتراضی به این قضیه وارد نیست چون مربی گری یک مساله سلیقه ای است.

*عملکرد تیم ملی برابر آرژانتین در سال ۲۰۱۴ بهتر بود یا اسپانیا در سال ۲۰۱۸ ؟

– عملکرد تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برابر آرژانتین نیرومند تر از بازی اسپانیا و پرتغال بود. ما آن سال به آرژانتینی باختیم که تا فینال جام جهانی رفت ولی الان هم اسپانیا و هم پرتغال از بین بردن شدند. اگر آن سال تکنولوژی ویدو چک بود، قطعا ما پیروز میدان بودیم. ما در آن بازی هم خوب دفاع کردیم و هم خوب حمله کردیم. ما در صورت پیروزی، مدعی افزایش از گروه مان می شدیم. ولی قطعا بازی اسپانیا و پرتغال در ذهن مردم خواهد ماند

* به نظرتان چند درصد از خواسته های کی روش راجع به تعطیلی لیگ برتری و پرسشها دیگر منطقی است؟

– در رابطه با بازیکن و تیم ملی، من موافق تیم ملی هستم. بازیکن تا در تیم ملی بازی نکند به رشد حداکثری نمی رسد. بازیکنی داشتیم که در لیگ ستاره بوده ولی در تیم ملی کارایی خاصی نداشته هست. بازیکن در تیم ملی خیلی با باشگاهی تفاوت می کند. بازیکنی که از باشگاهی به تیم ملی می رسد، رشد زیادی می کند. امسال در جام جهانی دیدیم که یکی دو نفر از ستاره های تیم مان در لیگ برتر بازی می کردند که این نشان دهنده کیفیت لیگ برتر هست. رشد در تیم ملی هست؛ در بازی های داخلی نهایتا بخواهی با استقلال و پرسپولیس یا السد بازی کنید.

ولی در بازی های ملی با تیم های مراکش، اسپانیا و تیم های سطح اول دنیا بازی می کنید که این مساله باعث رشد بازیکن می شود. من موافق برنامه های تیم ملی هستم و تیم ملی هر لحظه باید در شرایطی باشد که عالی ترین نتیجه های را بگیرد. من تنها مخالف این هستم که شروع کردن لیگ در چله گرما غلط هست. من در جلسه شرکت لیگ که مربیان تیم ها حاضر بودند و راجع به برنامه لیگ نظر دادند، حضور نداشتم چون سرمربی نساجی نبودم ولی قطعا به این عنوان اعتراض دارم. ما می توانیم دیرتر شروع کنیم و دیرتر تمام کنیم. ما می توانستیم ۲۰ روز دیرتر لیگ را تمام کنیم.

* به عنوان پرسش آخر، با توجه به سابقه بازی شما در اروپا، آقای کی روش می گویند بازیکنانی که در لیگ کشور عزیزمان ایران بازی می کنند به لحاظ سطح آمادگی به بازیکنانی که در اروپا بازی می کنند نمی رسند. نظر شما در این رابطه چیست؟

– واقعیت این است که تفاوت فوتبال اروپا و آسیا خیلی زیاد است ولی لیگ داریم تا لیگ. ما لالیگا را داریم، بوندسلیگا، لیگ فرانسه، لیگ برتر انگلیس و سری آ را داریم. از طرفی بازیکن باید به فکر خودش باشد. قطعا این گونه بازیکن آماده تر هست. بازیکن در لیگ کشور عزیزمان ایران هم می تواند حاضر باشد و با تغذیه و استراحت خوب، شرایطش را خیلی خوب بکند. من خودم سال جام جهانی در کویت بودم. آن جا چهار تیم نیرومند دارد و بقیه تیم ها ضعیف هستند. ولی چون سال جام جهانی بود، من چه کار کردم؟ مربی بدنساز رومانیایی گرفتم. او صبح به صبح با من تمرین می کرد و در تمرینات تیم خودم هم حاضر بودم. در نهایت با بدن آماده به جام جهانی رفتم.

همه این ها به بازیکن بر می گردد. شما می توانید در رئال مادرید باشید ولی با شرایط بدنی خراب به جام جهانی بروید. اصلا به این چیزها نیست. ولی کیفیت فوتبال اروپا به لحاظ بدنی بالاتر از لیگ کشور عزیزمان ایران هست. با این حال همه چیز به خود بازیکن بر می گردد. به نظر من اگر بخواهیم از ستاره ای در جام جهانی نام ببریم بدون هیچ شکی اول از بازیکنانی اسم می بریم که در لیگ داخلی بازی می کنند. ولی بازیکنانی که در اروپا بازی می کنند سطح بدنی ارزش بهتر است هرچند که بازیکنان داخلی با زندگی حرفه یی و تمرینات بیش تر می توانند به سطح مورد نظرشان برسند.

واژه های کلیدی: ایران | سرمربی | بازیکن | بازیکنان | تیم نساجی | جام جهانی | سرمربی تیم | سرمربی تیم ملی | بازیکنان لیگ برتر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz